שרטוט אדריכלי

בעניין שרטוט אדריכלי, אני בוחר להתחיל דווקא מהקבלן. כאשר הקבלן ניגש לבצע את מלאכת הבניה הוא נדרש לענות על יישום התוכנית בפועל ולהגשים את "הדמיון במציאות".

בהרבה פרוייקטים קטנים, בשונה מפרויקטים גדולים הכוללים תקציב לניהול ופיקוח כגון, חברות וארגונים, קבלנים בפרוייקטים פרטיים לעיתים התרגלו להיעדר פיקוח ונוטים לקחת בעצמם החלטות על אופן הביצוע. לעיתים אכן "אין חכם כבעל ניסיון" אבל ישנם כאלו בעלי מקצוע אשר מומחים בעיצוב בתים פרטיים או עיצוב דירות יוקרה קטנות או גדולות שגם ינצלו זאת כדי לחסוך עלויות וזמן. חסכון זה עלול להתבטא בירידה באיכות ולהרעתו במצב של הלקוח.

ככל שהמתכנן יבצע שרטוט אדריכלי מדוייק ומפורט לביצוע ריאלי של פרטי הבניה והחומרים, כך בעצם יהיו פחות שאלות בשטח והאטות בקצב ההתקדמות. עדיף להתעכב על תכנון מראש בשל ומפורט של העבודות הנדרשות מאשר לרוץ ולבצע פרוייקט עם סימני שאלה.

תכנון ושרטוט מראש

בגלל הסיבה הזאת אנו מקפידים על תכנון מקיף ומקצועי ומבצעים תיאום עם צוות הפרוייקט כדי לחסוך בעיות בשטח במהלך הפרויקט.

הבסיס לכל מבנה הוא תכנון נכון שלו על ידי אנשי המקצוע. הנדסאי אדריכלות וגם אדריכלים מתכננים כל בית מתחילתו כרעיון ועד סופו כפרוייקט בנוי. שרטוט אדריכלי הוא יסוד התכנון שנעשה על ידי אנשי מקצוע מיומנים, וכאשר שומעים בזמן האחרון על כל כך הרבה בעיות ותאונות בנייה ברור למה חייבים להיעזר בשירותי מומחים מוסמכים לכך. משרד זוהר לבנון תכנון אדריכלי מציע שירותי שרטוט מקצועי ועוסק בעצמו בתכנון אדריכלי של מבנים מהפרטי ועד העסקי והתעשייתי.

שרטוט אדריכלי נכון הוא הבסיס לבנייה טובה

כדי לבנות בית חייבים להתמקצע בתכנון נכון שלו. שרטוט אדריכלי הוא הבסיס לכל מבנה והוא מחוייב המציאות. בכל תכנון מבנה, בכל שיפוץ ובכל עיצוב, השרטוט הוא יסוד העבודה שחייב להיעשות נכון. בשלב זה בוחנים את כל השטח, לוקחים את המידות אם מדובר במבנה בנוי, ובונים על סמך התכניות שלו את התוספות למבנה או את השיפוץ שלו. כשבונים בית מההתחלה המשרד מתמחה בתכנון אדריכלי מהיסוד, כאשר לוקחים את כל המפות והשרטוטים ומתחילים לצקת את הדמות של הבית לנייר ולשרטוט. השרטוט נעשה גם על ידי תוכנות מיוחדות לשרטוט ובכך הן מבטיחות דיוק רב ועבודה נכונה על פיו. כל מבנה משלב את החזון והחלום של הדיירים שלו יחד עם אילוצים בשטח, תקציב וחוקי בנייה ותכנון. החוכמה היא לשלב הכל ולהציג תכניות בנייה שיגשימו את החלום לבית משלכם בדיוק כפי שרציתם.

שירותי תכנון ושרטוט אדריכלי ופרטי בניין

משרד לתכנון אדריכלי מציע ליווי הלקוח מהרגע שבו הוא פורס את הדרישות שלו ועד שהמפתחות נמסרים לו, כולל תכנון אדריכלי ושרטוט מדויק ומקצועי של הבית. הכל בהתאם לתקציב שלו ולתהליך האפיון של הצרכים והפתרונות שעומדים לרשותכם. נוסף על כך, ניתן לקבל שירותי תכנון מבני הייטק, חנויות, עסקים ומשרדים לפי הדרישות שלכם והייעוד של כל מבנה ותפקידיו (כאשר הדגש מושם גם על חוויית המשתמש בחללים הציבוריים האלה ועל נוחות העבודה בהם למי שמבלה בהם שעות), הדמיות תלת ממד פוטו-ריאליסטיות שמתלוות לשרטוט ומשלימות אותו בהמחשה ללקוח כיצד ייראה המבנה וביצוע עבודות מיוחדות שדורשות שרטוט אדריכלי מתמחה. במשרד משתמשים בתוכנות מתקדמות לשרטוט ובקרת תוכניות לקראת ביצוע.

משרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב מספק תכנון המתאים לאופי הפרויקט – כולל מיקומו, סביבתו, דייריו ומשלב מוטיבים ארכיטקטוניים בכדי ליצור מבנה הנותן השראה. אם אתם בתחילת תהליך של בנייה או שיפוץ בית, אתם ודאי יודעים שיש צורך במגוון פעולות כולל שרטוט אדריכלי איכותי. שרטוט כזה, או מכלול של שרטוטים כאלה, הוא תחילת התהליך, שתעברו יחד אתנו.

סוגים שונים של שרטוט אדריכלי

בעבודה המשותפת אתנו, תגלו כי לכל השרטוטים האדריכליים יש שפה די אוניברסלית. למשל קנה המידה, שמשפיע על אופי השרטוט ומקרא של הסימנים.

בנוסף, חשוב לנו שתכירו גם את סוגי השרטוטים, בהם אנחנו משתמשים כדי לתת לכם את השרות המקיף והמקצועי ביותר:

  • תכנית – הסוג הנפוץ והחשוב ביותר להבנה של החלל, המתאר את המרחב בנקודת גובה אחידה. מיקום החלונות והדלתות בשרטוט הוא סימן מוסכם המופיע בכל התוכניות. בעזרתם נתכנן יחד אתכם את חלוקת החלל ואת מיקום הפתחים בו.
  • קווי המידות הפנימיים, המופיעים בכל תכנית אדריכלית, ישמשו אותנו כדי לתכנן את האורך והרוחב של חללי הבית, את החלוקה הרעיונית של אזורים פתוחים ואת המיקום של הקירות ומחיצות הפנים.
  • חתך – שרטוט דו ממדי כמו כל חתך רוחב או חתך אורך, שאנחנו מכירים מתחומים אחרים. החתך משלים את המידע שקיבלנו בתוכנית לגבי הגבהים של המבנה ומתאר גם אלמנטים שלא יכולנו לשרטט את מיקומם המדויק בתכנית.
  • חזית – שרטוט המתאר את העיצוב החיצוני של הבית ומיקומו ביחס לסביבה, מציג את הבית כפי שהוא נצפה מהרחוב ואת מאפייני פיתוח החוץ הנוספים היוצרים את חזית המבנה.

כל אלה, משמשים אותנו כדי לתכנן ביחד אתכם את ההתחלה המושלמת לתוצאה הרצויה.

ליווי מהתמונה הכוללת ועד לפרטים הקטנים

המשרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב יתאים את עצמו לאופי, לטעם האישי ולתקציב שלכם. השרטוט האדריכלי והבנתו הוא חלק חשוב מהתהליך. בעזרת כלים אלה ובעזרת הליווי המקצועי והאישי שלנו, תוכלו להבין כל שרטוט אדריכלי שיוצג בפניכם. את כל אלה ועוד, תוכלו לקבל בחבילה מושלמת שתקל עליכם בדרך למפתח.

 
לייעוץ וליווי מקצועי
תאמו פגישה ללא התחייבות
בואו נדבר