תכנון בית

תכנון בית הוא קרוב לוודאי העבודה הנעימה והמתגמלת ביותר שיש לכל איש מקצוע בתחום האדריכלות. מרגע שבני הבית מגיעים עם החלום שלהם ועם הנתונים על מיקום הבית, התקציב והצרכים שלהם, משרד זוהר לבנון עוסק בתכנון ובאפיון הבית ולפי זה מעצב ובונה אותו מהשרטוט ועד מסירת המפתחות. בניית הבית עצמה היא השלב שמגשים את התכנון שלו והדיונים שמקיימים תוך כדי כך. יחד עם כל הנהלים והעבודה מול הרשויות באישור הבית והשגת היתרים, ברור למה בניית פרויקטים כאלה היא עבודה שיש להשאיר למקצוענים כאלה.

תכנון בית פרטי נכון לפי אורח החיים והצרכים שלכם

כשמתכננים בית לוקחים בחשבון את כל האילוצים והמגבלות לצד כל האפשרויות והאתגרים הגלומים בתנאים ובנתונים של הבית שלכם. מתחילים מהכנת רשימות של כן ולא וממשיכים לפי הטעם והסגנון שלכם, משולבים בדמיון וביצירתיות של משרד האדריכלות. הכל חייב להיות מושלם כבר בשלב הנייר ויחד עם הדמיות תלת ממדיות תקבלו מושג איך השרטוטים לובשים צורה ומתגשמים לנגד עיניכם. ההדמיות הן חידוש של השנים האחרונות שמקל מאוד על עבודת האדריכלות ותכנון הבית, אולם הן רק חלק מהעבודה עצמה. רובה נעשה על ידי שרטוטים הנדסיים שמבטיחים לכם בית יציב שנבנה כהלכה.

מה עוד אפשר למצוא בתכנון הבית שלכם?

  • התאמה מוחלטת לסביבה שלכם וניצול מיטבי של התנאים הטבעיים סביבכם.
  • תכנון שמתאים לשיקולי התקציב שלכם בכל שלב של הדרך, מבלי להתפשר על הפתרונות הטובים ביותר שאפשר למצוא בהקשר זה.
  • תכנון בית שלוקח בחשבון את הטעם של כולם ואת התכניות שלכם לשנים הבאות, בהנחה שהמשפחה תגדל או שהילדים יתבגרו ויצאו מהבית ותרצו פרטיות.
  • עיצוב פנים שעונה לטעם ולסגנון שלכם אבל גם מראה לכם אפשרויות נוספות שלא חשבתם עליהן, במיוחד אם הן מיועדות גם לצורך מתן פתרונות לחללים שונים.
  • עיצוב ובניית גינה שמתאימה לבית החדש שלכם.
  • בניית בית חכם עם שיקולים אקולוגיים, ואפילו שימוש בבנייה ירוקה.

התמחות בתכנון בתים מחייבת מומחים

מומחים לבניית בתים פרטיים מומלץ למצוא ולשכור לפי תיק עבודות ולפי הכימיה שלכם אתם. הבנייה והתכנון נמשכים זמן רב שבמהלכו תצטרכו לתקשר ולהביא את הרעיונות שלכם לכלל יישום ולכן מומלץ לשלב בין הידע לבין ההבנה שלכם.

תכנון בית מקצועי יוביל לאיכות חיים גבוהה ומבורכת. במקביל, נדגיש כי למרות הדעה הרווחת, בניית בית פרטי בישראל אינה כרוכה בהכרח בהוצאה כספית גדולה. למעשה, אזורים רבים בארץ מאוכלסים בבתים פרטיים. לכן, אנו יודעים שבניית בית פרטי היא חלום בהחלט אפשרי, אך יש כמה שלבים שצריך לצלוח בדרך לשם. מוזמנים לפנות אל משרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב. משרד זה מחזיק בניסיון של אינספור פרויקטים מוצלחים, וישמח ללוות אתכם ולעזור לכם לצלוח את כל השלבים האלה.

תכנון בית מתחיל בחזון

  • השלב הראשון בבניית בית פרטי הוא גיבוש החזון האישי של הדיירים. איזה מין בית תרצו? בית רחב ידיים להקים בו משפחה חדשה? או אולי בית המתאים למשפחה עם ילדים בוגרים, שעתידים לעזוב בקרוב? לכל אחד מאלה, יחד עם התקציב הרלוונטי – מחזיק בפרמטרים שונים, שאותם אנחנו לוקחים בחשבון כשמתכננים יחד אתכם את בית החלומות שלכם.
  • השלב הבא – בחירת האדריכל: לפני שתחליטו על רכישת השטח עליו תבנו את הבית החדש, חשוב שתיפגשו עם האדריכל, תספרו לו איך אתם רוצים שיראה בית החלומות שלכם, מה גודל התקציב ותתייעצו על שיקולים חשובים נוספים. לאדריכלים שלנו יש את הידע והכלים לעזור לכם לבחור את השטח המתאים ולהתחיל בתכנון.
  • חלק חשוב בבניית התקציב הוא גם לתכנן מראש את השינויים שכנראה יקרו במהלך הבניה ויצרו חריגות מהתקציב המקורי. עלות השינויים המשוערת תסייע לכם לקבוע אם כדאי לעבוד עם תכנית מוכנה, או שאדריכל יכין עבורכם תכנון חדש ומקורי.
  • אדריכל מנוסה ומקצועי יתכנן את הבית שחלמתם עליו וגם יחסוך לכם את הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך וימנע הוצאות מיותרות.

כמעט סיימנו לתכנן את הבית… מה נשאר לעשות?

עם סיום התהליך הבירוקרטי מול הרשויות תוכלו להתחיל בעבודת הבנייה. אחרי שבחרתם את האדריכל המתאים, יעמדו לפניכם עוד בחירות רבות – קבלני שיפוצים, חשמלאי, אינסטלטור, מהנדס, מעצב פנים ועוד. כשעובדים עם אדריכל לאורך כל התהליך, גם בחירת אנשי המקצוע הופכת קלה ובטוחה יותר.

עם משרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב תקבלו ליווי אישי לכל אורך התהליך: החל מהתכנון האדריכלי, דרך הטיפול בבירוקרטיה ובחירת אנשי המקצוע וכלה בעיצוב פנים, שיצור עבורכם את הבית שחלמתם עליו.

 
לייעוץ וליווי מקצועי
תאמו פגישה ללא התחייבות
בואו נדבר