איך בוחרים אדריכל?

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת אדריכל הוא שזה תפקיד המפתח בכל מה שקשור לפרויקט הבניה שלכם. זה שכל רצונותיכם, בקשותיכם, חלומותיכם והתנהלותכם תהיה מולו והוא כאן כדי שיקשיב, ירכיב ויגשים כל אלו לכדי מבנה פיזי. לכן, חשוב שיהיה זה משרד אדריכלים או אדם עם אמינות, יכולות, המלצות, שיהיה בעל חזון, יצירתי ופרקטי בנסיונו.

אדריכל עם נסיון של אדריכלות ועיצוב פנים

בתקופה כזו, שכספכם הרב מושקע ואתם לא ממש מכירים את כל התהליך, חשוב שיהיה אדריכל עם נסיון של אדריכלות ועיצוב פנים שידע להקשיב לצרכים שלכם. עוד יותר חשוב שידע להדריך ולהסביר כיצד לפעול ולייעץ לגבי הלבטים השונים. הרבה פעמים מבקשים ממני לדעת מדוע בתכנית נבחרה אופציה מסויימת, וזו זכותכם לקבל הסבר כיצד ומדוע זו העדיפה על כולן. זאת משוואה של הרבה גורמים שאדריכל מנוסה לוקח בחשבון. אחרי הכל "בונים פעם אחת".

לבחור אדריכל בעל יכולות עיצוב מגוונות

סגנון אדריכלי הוא הדבר השני שתיקחו בחשבון מכיוון שלכל אדם חוש אסתטיקה שונה. לדוגמה, אדריכל יכול להיות מומחה בסגנון מסויים, בין עם עיצוב בית מודרני או עיצוב בית בסגנון כפרי או עיצוב בסגנון טמפלרי ובעצם עיצוב בית מכל סוג או צורה, אך גם להיות מסוגל לבצע תכנון בסגנונות נוספים במבנים שהוא מתכנן. כך אדריכל יכול לתת שירות למגוון לקוחות רחב יותר. אל תתביישו לעשות זאת, תמיד תישאלו אם הוא מתמחה בסגנון בו אתם מתעניינים ואם יש לו מספיק ניסיון בסגנון זה, וכמובן חשוב לראות דוגמאות ולהביע את דעתכם מול האדריכל בכדי שתוכלו לכוון אותו אל מה שלבכם חפץ.
דרך העבודה שלי היא פשוטה, אני אישית נוטה לקחת את הטוב מכל סגנון עיצוב ומכל תקופה לטובת הפרוייקט ולהתאים אותם למטרה שיצרנו. חשוב לי לשלב מוטיבים שעובדים יחדיו ואשר הם חיוניים לתכנון שלי, בכך אני מרכיב אופי ייחודי למבנה ויחד עם זאת מייצר מוצר חדש וייחודי שמפיק את המירב ונותן עניין ויופי לבית.
בזמן משא ומתן, שימו בערבון מוגבל את עניין של ההתחייבויות, התחייבויות כגון זמן הוצאת היתר.
כיום ישנה מערכת רישוי זמין אשר מגדירה מראש את הזמנים. פרטים אודותיה זמינים באתר משרד הפנים בכתובת הבאה: www.gov.il/he/Departments/Topics/construction_licensing_information_exchange

חשוב לעקוב אחרי עבודת אדריכל

מה שכן חשוב שתשימו דגש עליו הוא זמן התגובה של פעולות הזנת המסמכים לקידום הבקשה. הרבה פעמים הבקשה מתעכבת עקב מחסור במסמך 1 בלבד. ‏לכן, גם עליכם לשתף פעולה ואפילו להכין מראש את כל פרטי עסקת הרכישה והוכחת הבעלויות על הקרקע. לכן כדאי לוודא שהאדריכל שאתם בוחרים לעבוד מולו מספיק אחראי לטפל בנושאים הבירוקרטיים, ועם זאת חשוב לוודא שהוא עושה את הפעולות הללו. בנוסף לכל זאת, ‏וודאו שגם עורך הדין שמטפל בכם יהיה זמין עבור האדריכל במידה ויידרש מסמך נוסף כך שהוא יוכל לעזור ללא צורך מיוחד להפריע לכם עם כל בקשת אישור.

שרטוט זה דבר חשוב

שרטוט בכלל ושרטוטים אדריכליים בפרט זה דבר הכרחי בכל עבודת שיפוץ ובעיצוב בתים פי כמה. חשוב לקחת אדריכל בעל ידע ויכולות שרטוט גבוהות שיוכל להציג לכם שרטוטים אדריכליים של עבודת העיצוב הסופית. זה חשוב כדי שתוכלו לראות ולהבין איך העיצוב אמור להיראות. הרבה יותר קל, ויותר חשוב זול, לשנות דברים בתוך שרטוט מאשר תוך כדי עבודות השיפוץ.

אדריכלים מומלצים במרכז

מחפשים אדריכלים במרכז? מוזמנים לפנות אלינו במשרד "זוהר לבנון אדריכלות ועיצוב פנים" ונשמח לעמוד לרשותכם ולהיות זמינים בכל שאלה ועניין – zoharlevanon@012.net.il

לייעוץ וליווי מקצועי
תאמו פגישה ללא התחייבות
בואו נדבר