האם לקחת יועץ תאורה – מתי כדאי

בשנים האחרונות יש כל כך הרבה אפשרויות ליישום תאורה נקודה אם זה בסוג הגופים, אם זה בסוג העסק, סוג החלל, סגנון ועוד הרבה פרמטרים שונים שבשביל האם צריך לתכנן את התאורה באופן ייחודי ושונה. לדוגמא, במטבח בבית נשים תאורה מפורשת וחזקה. במטבח של העסק או תאורה במטבחון  נשים תאורה אלגנטית ממוקדת משולבת אור רך לחלל. בפינת העבודה הבייתית נשים תאורת אווירה קירית שהיא לא מרכזית ולא מסנוורת ומנורת קריאה על השולחן או המידוף לפי הצורך.

ייעוץ תאורה זה מקצוע לכל דבר

כבר הרבה שנים שתכנון תאורה הפך למקצוע של ממש. ישנם גופים מקצועיים שנותנים ייעוץ באופן מפורט שיורד לרמת נוסחאות מתמטיות בכדי להגיע לרמות תאורה רצויות בכל נקודה ונקודה בחלל. אם זה אולמות אירועים או אם זה איצטדיונים הומי אדם ואפילו אם זה תצוגות אופנה או אקזיביטים במוזיאונים.
מניסיוננו הרב בתכנון תאורה עבור גופים ציבוריים, משרדים, בתי עסק, מסעדות וחנויות אנו יודעים כיצד לחלק את עוצמת התאורה וכיצד לבחור את סוג גוף התאורה ואת סוג הנורה לכל נקודה ונקודה בשביל להדגיש את מה שאנחנו רוצים בחלל.

שימוש ביועץ תאורה לבחירת גוף תאורה מתאים  

בכל גוף תאורה שמגיע מהספק יש מפרט שבו רשום כמה lumen הנורה מפיקה ובכמה וואט היא משתמשת. ישנם חישובים לחישוב משוערך לכמות האור המסוכם שיתקבל עם כל הגופים יחד. גם בעיצוב תאורה, ממש כמו בעיצוב הבית, אנחנו רוצים לעשות איזון וחלוקה לאזורים. לכן, יש לבחור גופי תאורה מתאימים שיתנו את המענה ואת הדגש לכל מקום. יש יועץ תאורה לעסקים למשרד או למסעדה,יש יועץ תאורה לבית פרטי לזמן שיפוץ בבית פרטי ויש יועץ תאורה לבית במידה ואנחנו גרים בבניין.
יועץ תאורה ידע להתאים לנו תאורה מרכזית שתהווה בעיקר דרך להתמצאות, ביחד או לחוד, ואילו תאורה ממוקדת תוכל להדגיש ולהבליט את מה שנבחר. לדוגמא, בכניסה לחנות אנחנו לא נרצה לשטוף את כל החלל בעוצמה מקסימאלית. זאת בשביל להשאיר מקום לאור ששם דגש על קיר עם מוצרים בחנות או על קיר מעוצב שמדגים נראות של קיר בבית.

בחירת סוג התאורה

ישנו גם נושא תאורה שקועה בגבס שעבורה נדרש לבצע עבודות מקדימות ותכנון מראש. אנחנו לא נמליץ בכלל להיכנס לעבודות מסוג זה ללא תכנון מקדים על ידי מעצב פנים או על ידי יועץ תאורה. היתרונות בתאורה שקועה, בין אם בתקרות גבס או אפילו בקירות, ‏שהם משאירים את החלל פתוח, אסתטי ונקי ומתאימים מאד לסגנון מודרני. בהחלט ניתן גם לשלב תאורה שקועה בסגנונות אחרים כמו סגנון קלאסי ואפילו סגנון עיצוב פרובנס על ידי ספוטים, וזאת על מנת להדגיש את העיטורים והפרטים שיש בקיר, בנגרות או בפיסול.

בחירת איש מקצוע נכון

אם גם אתם מתלבטים כיצד לתכנן ולעצב תאורה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל יעוץ מקדים בכדי לעשות סדר ולקבל את התוצאה שאתם רוצים. המלצות על סוג התאורה, ספק תאורה ואופן ביצוע תאורה. 

לייעוץ וליווי מקצועי
תאמו פגישה ללא התחייבות
בואו נדבר