איך לבחור קבלן טוב

למצוא קבלן טוב, במיוחד שמדובר על קבלן של עיצוב דירות יוקרה, זה כמו למצוא אישה טובה, צריך הרבה מזל ובהחלט צריך שכל. ישנם הרבה קבלנים טובים בארץ אך לצערנו ישנם גם לא מעו חאפרים שמוציאים שם רע למקצוע. לרוב זה לא נעים להודות שרוב הקבלנים הטובים שהם עצמאיים, הולכים ומתמעטים. לרוב קבלנים טובים ואיכותיים יקשיבו ללקוח שלהם יותר וירגישו צורך להתחשבן על כל שקל שהלקוח יצטרך לשלם ו"יבזבזו" עוד כמה שעות מעצמם רק בשביל לסיים את העבודה בצורה יותר יפה ויותר אסתטית. מה שכן התברר הוא שגישה כזו היא לא כלכלית וגורמת להם ללא מעט הפסדים. לכן אם אנחנו (הלקוחות) רוצים גם וגם, עלינו למצוא את הקבלן שהוא יציב כלכלית, שיודע לנהל טוב ועדיין נשאר בו הניצוץ של הרצון לראות את העבודה המושלמת בסוף הדרך ולהנות מהתוצאה יחד עם המחמאות וההמלצות שיגיעו לאחר מכן.

 

מה קבלן טוב צריך לעשות?


קבלן שאכפת לו מהלקוח ומהעבודה ישאל הרבה שאלות. גם אם זה נראה מוקדם מדי להתעסק בדברים מסויימים שהוא שואל ואתם ממהרים להגיע למסקנות ולשמוע את המחיר שלו. עדיף שהוא ישאל שאלות לפני הביצוע מאשר שיחליט על דעת עצמו אחר כך.
הרבה שאלות מצד הקבלן מעידות על הגדלת ראש והערכות נכונה מראש. זאת דרך העבודה שלו, ככה הוא קורא אתכם ואת הרצונות שלכם וצופה איפה לתת לכם יותר, ובכך לספק את הצרכים שלכם בצורה הכי נכונה.
לעיתים נדמה שקבלן כזה, שאכפת לו ממכם, ייתן הצעת מחיר יותר גבוהה מאחרים שבאים ואומרים תכלס. אבל כל בעל מקצוע וכל מבקש עבודה רוצים ששני הצדדים יהיו מרוצים. מצד אחד שלא יקרה מצב שהקבלן נותן יותר ממה שהוא קיבל והגיע לסיטואציה שהוא מרגיש שהוא מפסיד. סיטואציה כזו עלולה להוביל לחיסכון במקומות הקטנים לזלזול ורצון לסיים את העבודה כמה שיותר מהר. דבר כזה משאיר טעם רע אצל מזמין העבודה (הלקוח).

 

טיפים שחשוב לדעת על קבלן עבודה

 

ישנם הרבה מאד עצות שאפשר לתת בנוגע לבעלי מקצוע בכלל ולקבלנים בפרט, אבל הנה שני הטיפים הכי חשובים מבחינתנו שיעזרו לכם בבחירת קבלן:

  1. תנו לו לשאול שאלות - קבלן אשר רוצה לדעת מה אתם צריכים יעשה את העבודה בצורה אשר מתאימה לכם יותר.
  2. על תלכו על חוסר סבלנות - קבלן אשר מראה "רצון" להתחיל לעבוד כמה שיותר מהר מראה חוסר סבלנות וכנראה שגם העבודה שלו תראה ככה בהתאם. 

 

תקשיבו לבעל מקצוע


במשרד "זוהר לבנון אדריכלות" נוכל להמליץ לכם על הקבלן המתאים לסוג העבודה שלכם. בין אם זה קבלן בניין או בין אם זה קבלן גמר, קבלן שיפוצים או קבלן מפתח. אנחנו נשמח לתת לכם מענה לכל סוג בעיה שאתם צריכים לפתור.

לייעוץ וליווי מקצועי
תאמו פגישה ללא התחייבות
בואו נדבר